Digitaalvaardig in de zorg

Digifit challenge 2026

Goed nieuws! In maart start opnieuw de Digifit Challenge - onze jaarlijkse challenge waarmee duizenden zorgmedewerkers op een leuke en laagdrempelige manier werken aan hun digitale fitheid. . Wat is de Digifit Challenge?Elke werkdag in maart ontvang je een korte e‑mail met de challenge van de dag: praktische oefeningen die je helpen slimmer, handiger of veiliger digitaal te werken.Vorig jaar deden meer dan 2700 deelnemers mee!Je kiest zelf welke challenges je oppakt en wanneer. Zo blijft het leuk én haalbaar.👥 Ook organisaties kunnen weer meedoenWe stellen opnieuw het gratis Digifit‑pakket beschikbaar. Daarmee kunnen organisaties de challenge intern uitrollen via intranet, een leeromgeving of e‑mail.Met dit pakket train je de digitale vaardigheden van zorgprofessionals op een speelse, toegankelijke manier.Download het Digifit pakket 2026 voor organisaties hier.📅 Nieuw in 2026: Elke dag een vast thema🔹 Maandag: Digitips🔹 Dinsdag: AI‑tips🔹 Woensdag: Gameday🔹 Donderdag: Office‑tips🔹 Vrijdag: Tips voor thuisDoe je mee? De challenge is al begonnen, maar je kunt je gerust nog aanmelden. Je ontvangt dan de eerstvolgende werkdag de eerste Digifit challenge in de mail. Meld je nu hier gratis aan

lees meer

Bijeenkomst werkgroep projectleiders

Op 21 mei van 10 tot 11.30 komt de werkgroep projectleiders van projecten digitale vaardigheden in zorgorganisaties bij elkaar online.

lees meer

Kickoff platform AI-geletterd in de zorg

Op 1 juni 2026 organiseren wij de kickoff van het platform AI-geletterd in de zorg. Tijdens deze bijeenkomst worden de resultaten van het onderzoek ai-geletterd in de zorg gepresenteerd en wordt het platform feestelijk gelanceerd. Naast het inhoudelijke programma is er uitgebreid de mogelijkheid om te netwerken.  Locatie: Antropia in Driebergen Tijd: 13 – 17u (ontvangst vanaf 12:30u)  Meld je hier aan om deel te nemen aan dit event.  Je ontvangt t.z.t. de praktische informatie via de mail.  Waarom dit platform De zorgsector staat onder druk door dubbele vergrijzing en oplopende personeelstekorten. Administratieve lasten nemen tot 40% van de werktijd van zorgprofessionals in beslag. Het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) stelt dat AI een belangrijke katalysator is om deze lasten te verminderen, onder meer via spraakgestuurd rapporteren en capaciteitsplanning. Voor succesvolle implementatie hiervan is AI-geletterdheid bij medewerkers cruciaal.   Hoewel AI-toepassingen veelbelovend zijn, ontbreekt bij veel zorgmedewerkers kennis en vaardigheden om deze verantwoord toe te passen. Er zijn talloze praktijkvoorbeelden van onveilige en risicovolle toepassing van (generatieve) AI in de zorg Vooral praktisch geschoolden en digistarters dreigen zonder gerichte ontwikkeling van AI-geletterdheid achter te raken waarmee de opschaling stagneert.. AI-geletterdheid zijn omvat kennis, vaardigheden en ethisch bewustzijn om AI-systemen veilig en effectief te gebruiken.   In 2026 zetten we het fundament voor een zorgbreed platform voor AI-geletterdheid vergelijkbaar met het succesvolle initiatief Digivaardig in de Zorg. Dit platform biedt zorgbreed ondersteuning bij het ontwikkelen van  AI-geletterdheid met uiteindelijk  Zelfscans en functieprofielen per zorgbranche   Leermiddelen en praktische tools   Ondersteuning via digicoaches   Communicatiemiddelen en kennisdeling  

lees meer

Deel- en leerbijeenkomst voor digicoaches nr. 2/4 van 2026

Ervaringen delen en leren van elkaar: dat is het doel van de deel- en leerbijeenkomsten voor digicoaches en alle andere mensen in zorgorganisaties die collega’s helpen om digivaardiger te worden. Van elkaar kun je het meeste leren! Op 19 maart, 4 juni, 10 september en 10 december zijn de bijeenkomsten van 2026, van 10 tot 11.00 uur, online via Teams. Het is helemaal aan jou of en bij welke je aansluit! Meld je hier aan.Je meldt je automatisch aan voor alle vier de evenementen in 2026. Je kunt zelf kiezen welke je wel en niet bijwoont.

lees meer

18e werkconferentie Digivaardig in de zorg

Ook in 2026 organiseren wij weer onze werkconferentie, vol met leuke workshops die jou als digicoach, projectleider, ICT-er, manager, opleider, enz. praktische informatie geven. De werkconferentie is dit jaar op 30 juni in Conferentiecentrum Antropia in Driebergen. Meer informatie volgt. Je kunt je hier aanmelden.

lees meer

Deel- en leerbijeenkomst voor digicoaches nr. 3/4 van 2026

Ervaringen delen en leren van elkaar: dat is het doel van de deel- en leerbijeenkomsten voor digicoaches en alle andere mensen in zorgorganisaties die collega’s helpen om digivaardiger te worden. Van elkaar kun je het meeste leren! Op 19 maart, 4 juni, 10 september en 10 december zijn de bijeenkomsten van 2026, van 10 tot 11.00 uur, online via Teams. Het is helemaal aan jou of en bij welke je aansluit! Meld je hier aan.Je meldt je automatisch aan voor alle vier de evenementen in 2026. Je kunt zelf kiezen welke je wel en niet bijwoont.

lees meer